UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин16.12.2016 14:59
версія для друку


Про ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом


У зв’язку з численними зверненнями щодо питання ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє наступне.

 

Відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг відповідно до законів, зокрема Закону України «Про природні монополії», «Про електроенергетику», «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», та інших актів законодавства, що регулюють відносини у відповідних сферах.

 

Одним із засобів державного регулювання НКРЕКП є ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері енергетики.

 

При цьому, єдиний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлений Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон про ліцензування). Так, відповідно до статті 7 Закону про ліцензування, ліцензуванню підлягає господарська діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про електроенергетику".

 

Одночасно статтею 13 Закону України «Про електроенергетику» (далі - Закон про електроенергетику), встановлено, що НКРЕКП видає ліцензії на провадження діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії, здійснення функцій гарантованого покупця, здійснення функцій системного оператора, здійснення функцій оператора ринку. При цьому слід відмітити, що Законом про електроенергетику не передбачено ліцензування господарської діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

 

На виконання вимог законів НКРЕКП здійснюється розробка проекту постанови про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері електроенергетики, зокрема ліцензійних умов з постачання електричної енергії.

 

Одночасно наголошуємо, що статтею 7 Закону про ліцензування до внесення Законом України від 22.09.2016 № 1540 змін до цієї статті було встановлено, що діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про електроенергетику", крім діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом (постачання незалежним електропостачальником).

 

Отже, з урахуванням положень статті 8 Закону про ліцензування ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом вважаються недійсними з дня набуття чинності Закону про ліцензування.

 

При цьому звертаємо увагу, що статтею 20 Закону про ліцензування встановлено, що у разі відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, відповідальність за провадження такої господарської діяльності без ліцензії не застосовується.

 

Лист НКРЕКП від 16.12.2016 № 13566/21.2/7-16 щодо ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом див. тут. 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)