UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин22.11.2016 19:41
версія для друку


Результати наради щодо обговорення шляхів врегулювання проблемних питань, що склалися у ПАТ «Черкасиобленерго» через бездіяльність його керівництва


Сьогодні під головуванням Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка за участю представників Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Фонду державного майна України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної інспекції енергетичного нагляду України, ДП «Енергоринок» та ПАТ «Черкасиобленерго» проведено нараду щодо шляхів врегулювання проблемних питань, що склалися у ПАТ «Черкасиобленерго» через бездіяльність його керівництва.

 

 

На нараді були обговорені питання стану розрахунків за куповану електричну енергію, у тому числі погашення заборгованості перед ДП «Енергоринок», питання впливу на споживачів-боржників Товариства (найбільший ПАТ «АЗОТ»), а також виконання інвестиційної програми, ремонтних робіт тощо. 

 

Так, заборгованість ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок» за куповану на ОРЕ електроенергію за період з 01.01.2015 (139,0 млн грн) по 01.11.2016 (845 млн грн) зросла у 6 разів. Заборгованість споживачів ПАТ «Черкасиобленерго» за спожиту електроенергію за період з 01.01.2015 (190 млн грн) по 01.11.2016 (1 521 млн грн) зросла у 8 разів, з якої заборгованість ПАТ «АЗОТ», станом на 01.10.2016, складає 1 263 млн грн, що відповідає 41 місячному фонду заробітної плати Товариства. 

 

Планова сума інвестиційної програми та ремонтів ПАТ «Черкасиобленерго» за 2015 та 2016 складає 235,5 млн грн. Фактичне фінансування за 2015 та 2016 рік по обом напрямкам складає 35,1 млн грн. Невиконання інвестиційної програми та ремонтів ПАТ «Черкасиобленерго» за 2015 та 2016 рік по обом напрямкам складає 200,4 млн грн. 

 

Також на нараді були розглянуті питання:

 

зміни керівництва ПАТ «Черкасиобленерго» та його бездіяльність, які призводять до зниження вартості державного пакету акцій напередодні його продажу;

 

внесення змін до формування бухгалтерського обліку ПАТ «Черкасиобленерго» та не підписання протягом поточного року з боку обленерго актів купівлі-продажу електричної енергії з ДП «Енергоринок»;

 

ненадання Національному антикорупційному бюро України з боку ПАТ «Черкасиобленерго» необхідної інформації для розслідування щодо діяльності керівного складу Товариства (копії оригіналів документів стосовно договорів переведення боргу на ПрАТ «ХК «Енергомережа» від ПАТ «АЗОТ» за електроенергію поставлену ПАТ «Черкасиобленерго»).

 

Зазначаємо, що на нараді, у зв’язку з ігноруванням запрошення Кузьмінською Світланою, Т.в.о. голови правління ПАТ «Черкасиобленерго»  (яку призначено на посаду з квітня 2015 року), Товариство представляв перший заступник Голови Правління Корчинський В. В., якого визнано переможцем конкурсу  за результатами конкурсного відбору на заміщення вакантної посади голови правління ПАТ «Черкасиобленерго», проведеного Фондом державного майна України (за інформацією представника ФДМ України).

 

За результатами наради можна зробити висновок, що Корчинський В. В. недостатньо володів інформацією щодо фінансово-економічного стану та поточної діяльності Товариства та уникав будь-яких відповідей на порушені на нараді питання.

 

За результатами наради було вирішено:

1. ПАТ «Черкасиобленерго» у тижневий термін:

надати інформацію щодо роботи, проведеної із боржниками-споживачами (обмеження потужності, відключення), а також конкретних заходів, які планується провести для забезпечення погашення заборгованості за спожиту електричну енергію та наповнення поточних розрахунків;

 

провести дієву роботу зі своїми споживачами щодо застосування жорстких заходів впливу до боржників за несплату, існуючої заборгованості за спожиту електричну енергію, у термін до кінця поточного року;

 

врегулювати з ДП «Енергоринок» підписання відповідних актів купівлі-продажу електричної енергії та інших документів, які встановлені діючим законодавством;

 

спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Державною інспекцією енергетичного нагляду України розробити відповідні заходи по конкретним мережам стосовно обмеження або повного припинення постачання електроенергії споживачам-боржникам.

 

2. Фонду державного майна України найближчим часом:

провести збори Наглядової Ради з метою визначення пріоритетних напрямків роботи ПАТ «Черкасиобленерго» серед яких питання щодо розрахунків за спожиту електричну енергію, врегулювання справи про банкрутство, визначення напрямків роботи нового керівництва ПАТ «Черкасиобленерго»;


офіційно надати до Комісії інформацію щодо результатів конкурсного відбору на заміщення вакантної посади голови правління ПАТ «Черкасиобленерго», проведеного ФДМ України, яким визнано переможця конкурсу.

 

3. ПАТ «Черкасиобленерго» співпрацювати з Національним антикорупційним бюро України, Фондом державного майна України, ДП «Енергоринок» в частині надання, відповідно до вимог законодавства України, необхідної інформації для найскорішого врегулювання спірних питань, які виникли протягом 2015-2016 років.

 

4. ДП «Енергоринок», Державній інспекції енергетичного нагляду України, ПАТ «Черкасиобленерго» розробити та визначити чітку позицію по справі про банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго» (довгострокова або короткострокова).

 

5. Звернути увагу ПАТ «Черкасиобленерго» на необхідність першочергового забезпечення подальшої виплати заробітної плати працівникам, а також виконання інвестиційної програми та ремонтних робіт для надійного проходження осінньо-зимового періоду 2016-2017 року.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)