UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин23.09.2020 17:03
версія для друку


Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії»

 

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що проводилося у формі відкритого слухання 23.09.2020 схвалено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта – постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії» (зміни до постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175).

 

Порядком встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175 (Порядок), визначено процедуру встановлення та детальний механізм розрахунку тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, у тому числі за умови переходу на стимулююче тарифоутворення.

 

Відповідно до пункту 5.10. глави 5 Порядку базові рівні операційних неконтрольованих витрат (витрати, на які ліцензіат не має безпосереднього впливу) для першого року першого регуляторного періоду встановлюються на рівні відповідних витрат, передбачених останньою затвердженою структурою тарифів.

 

З метою коректного врахування в тарифах на послуги з розподілу електричної енергії (за умови переходу на стимулююче тарифоутворення) розміру складових операційних неконтрольованих витрат: «на послуги оператора системи передачі», «на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління», «на послуги оператора ринку (на здійснення фіксованого платежу за участь на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку та на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку)» та «відрахування коштів первинним профспілковим організаціям», пропонується удосконалити деякі положення Порядку, а саме пункт 5.9 глави 5 щодо визначення прогнозованих операційних неконтрольованих витрат на рік t та підпункт 3 пункту 6.1 глави 6 щодо визначення уточнених операційних неконтрольованих витрат за рік t-1.

 

Також, з метою уникнення неоднакового тлумачення норм Порядку пропонується у пункті 5.4 глави 5 щодо розрахунку прогнозованих операційних контрольованих витрат з розподілу електричної енергії уточнити визначення складової «фонд оплати праці у році t-1» (ФОПn t-1), а також врахувати технічні правки, у тому числі у додатках до Порядку.

 

З огляду на зазначене, НКРЕКП було розроблено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, - постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії».

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/2020/pr_226/pr_226-2020.zip .

 

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 05.10.2020 (включно) у письмовому та електронному вигляді.

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та електронному вигляді у форматах doc (docx) та PDF за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, які слід надсилати на адреси: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; email: Kirilenko@nerc.gov.ua . Контактна особа: Кириленко Ірина Павлівна, тел. (044) 204-48-88.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

23.09.2020

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)