UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Документи
Головна сторінка  /  Документи  /  Постанови  /  2017 року  /  НКРЕКП, Постанова від 27.12.2017 № 1465 "Про відмову ТОВ "ТД ІТАКА" у видачі ліцензії з захоронення побутових відходів"версія для друку


День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 28.12.2017

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

27.12.2017                   № 1465

 

Про відмову ТОВ «ТД ІТАКА» у видачі ліцензії з захоронення побутових відходів

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), на засіданні НКРЕКП, яке проводилось у формі відкритого слухання, 27 грудня 2017 року розглянула питання про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТД ІТАКА»   (далі – ТОВ «ТД ІТАКА»), код ЄДРПОУ 37744287.

На підставі поданої ТОВ «ТД ІТАКА» заяви про отримання ліцензії з захоронення побутових відходів (вх. НКРЕКП від 08.11.2017 № ЛЗп-33/17) та доданих до неї документів НКРЕКП встановила таке.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) здобувач ліцензії подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за визначеною ліцензійними умовами формою. При цьому до заяви про отримання ліцензії додаються, зокрема, документи відповідно до ліцензійних вимог.

Згідно з пунктом 1.6 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, затверджених постановою НКРЕКП від 04 квітня 2017 року № 467 (далі – Ліцензійні умови), до заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються, зокрема, засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності, господарського відання, користування здобувача ліцензії на земельну ділянку та заявлені засоби провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів або їх використання/експлуатацію на іншій законній підставі.

При цьому пунктом 1.3 Ліцензійних умов визначено, що місце провадження діяльності – територія/земельна ділянка, у межах якої провадиться господарська діяльність з захоронення побутових відходів за допомогою комплексу об’єктів, споруд, пов’язаних єдиним технологічним процесом, зазначених у документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії.

Згідно із підпунктом 1 пункту 4.1 Ліцензійних умов при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен провадити ліцензовану діяльність за умови, що земельна ділянка та засоби провадження діяльності з захоронення побутових відходів, які розміщені в місці провадження діяльності, наявні у здобувача ліцензії (ліцензіата) на праві власності, господарського відання, користування або використовуються/експлуатуються на іншій законній підставі.

При цьому ТОВ «ТД ІТАКА» надано, зокрема, Рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20 грудня 2016 року № 452 (зі змінами, внесеними рішенням від 07 листопада 2017 року № 352), пунктом 1 якого передбачено, що тимчасово, до проведення конкурсу, ТОВ «ТД ІТАКА» визначається виконавцем послуг по захороненню твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі (полігоні), та копію Договору про надання послуг по захороненню та утилізації відходів від 30 грудня 2016 року № 1412.

Разом з тим, ТОВ «ТД ІТАКА» не було надано документи, які підтверджують право власності, господарського відання, користування на заявлені засоби провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, а саме на бульдозер, каток-ущільнювач, екскаватор, трактор, автосамоскид, поливайно-мийну машину.

Отже, ТОВ «ТД ІТАКА» не надано документального підтвердження наявності у його власності, господарському віданні, користуванні заявлених засобів провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.

Таким чином, розглянувши надані ТОВ «ТД ІТАКА» документи, НКРЕКП дійшла висновку про невідповідність здобувача ліцензії Ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Пунктом 1 частини третьої статті 13 Закону встановлено, що підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є, зокрема, встановлення невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Таким чином, якщо ТОВ «ТД ІТАКА» має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з захоронення побутових відходів, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати до НКРЕКП копії документів, що підтверджують право власності, господарського відання, користування на заявлені засоби провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, а саме на бульдозер, каток-ущільнювач, екскаватор, трактор, автосамоскид, поливайно-мийну машину.

З огляду на викладене відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТД ІТАКА» (код ЄДРПОУ 37744287) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів у зв’язку з невідповідністю здобувача ліцензії Ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП                                              Д.Вовк

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)