UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Щодо перевірки НКРЕКП правильності нарахувань за спожиті послуги з централізованого опалення та постачання гарячої водиверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 28.02.2017

Щодо перевірки НКРЕКП правильності нарахувань за спожиті послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води

                                         

 

Відповідь:

 

Відповідно до положень законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі – Закон про НКРЕКП), «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон про ЖКП), «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», до повноважень НКРЕКП належить, зокрема, встановлення тарифів на теплову енергію, тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках у сфері теплопостачання, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП та контроль додержання ліцензіатами законодавства у відповідній сфері регулювання і ліцензійних умов провадження господарської діяльності.

 

Згідно із статтею 1 закону України «Про теплопостачання» теплова енергія – це товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу. Споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.

 

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг, визначені Законом про ЖКП, відповідно до вимог якого комунальні послуги – це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством. До комунальних послуг згідно з частиною першою пункту 1 статті 13 зазначеного закону належить, зокрема, централізоване опалення та централізоване постачання гарячої води.

 

Разом з тим, слід зазначити, що статтею 7 закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначено виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню до якого господарська діяльність з надання послуг з централізованого опалення не включена і відповідно ліцензуванню не підлягає.

 

Отже, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, спрямованих на задоволення потреб фізичних чи юридичних осіб, є окремими видами господарської діяльності, які згідно зі статтею 1 Закону про ЖКП відносяться до комунальних послуг, та з урахуванням положень статей 2 та 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» не підлягають ліцензуванню. Тому, враховуючи вимоги чинного законодавства, НКРЕКП не має повноважень для здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання, в частині надання зазначених комунальних послуг та вжиття до нього відповідних заходів.

 

Водночас, слід зазначити, що відповідно до вимог статті 19 Закону про ЖКП відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Статтями 16 і 18 Закону про ЖКП визначено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.

 

Згідно із статтею 32 Закону про ЖКП плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

Так, відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (виконавець), і фізичною та юридичною особою (споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення врегульовано Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)