UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Споживач з м. Херсона звернувся з приводу вжиття заходів щодо регулювання тарифів за послугу централізованого опалення в м. Херсон. Зокрема, заявник інформує, що для МКП «Херсонтеплоенерго» та ПАТ «Херсонська ТЕЦ» за 1 кв.м. опалювальної площі виставлено різні тарифи та просить надати роз'яснення, на яких підставах тариф на послугу централізованого опалення у м. Херсон у двох вищезазначених організаціях є різнимверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 28.02.2017

Споживач з м. Херсона звернувся з приводу вжиття заходів щодо регулювання тарифів за послугу централізованого опалення в м. Херсон. Зокрема, заявник інформує, що для МКП «Херсонтеплоенерго» та ПАТ «Херсонська ТЕЦ» за 1 кв.м. опалювальної площі виставлено різні тарифи  та просить надати роз'яснення, на яких підставах тариф на послугу централізованого опалення у м. Херсон у двох вищезазначених організаціях є різним

 

Відповідь:

 

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та статтею 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», НКРЕКП відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, встановлює тарифи на теплову енергію, комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП.

 

Механізм формування та встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з виробництва теплової енергії, її транспортування магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання визначається Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженим постановою НКРЕКП від 24.03.2016 № 377, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 червня 2016 року за № 835/28965).

 

Відповідно до вимог Порядку формування тарифів ліцензіатом НКРЕКП з постачання теплової енергії (теплопостачальною організацією), який є виконавцем послуг з централізованого опалення для населення (далі – виконавець послуг), здійснюється на підставі річних планів надання послуг з централізованого опалення, економічно обґрунтованих планованих витрат, визначених на підставі державних та галузевих нормативів витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків, кошторисів, а також витрат і втрат, визначених відповідно до встановлених уповноваженим органом методик (порядків), з урахуванням ставок податків і зборів, чинних або прогнозованих цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді.

 

Річний план надання послуги з централізованого опалення погоджується органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», та визначається на підставі державних і галузевих нормативів витрат і втрат теплової енергії або затверджених органами місцевого самоврядування річних норм витрат теплоти на опалення житлових будинків, техніко-економічних розрахунків з урахуванням фактичних за останні п’ять років та прогнозованих обсягів виробництва і споживання теплової енергії, укладених зі споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів, до яких належать:

 

- збільшення обсягів надання послуг у результаті економічного розвитку населеного пункту, здійснення заходів щодо зменшення обсягу витрат на технологічні потреби та втрат теплової енергії, виконання програм оснащення приладами обліку споживання теплової енергії та вимог до якості послуг;

 

- підвищення технологічного рівня надання послуг шляхом здійснення заходів, спрямованих на їх автоматизацію та механізацію, застосування прогресивних енергозберігаючих технологій;

 

- підвищення рівня організації роботи з надання послуг та поліпшення умов праці шляхом удосконалення операційно-виробничого планування, систем управління, матеріально-технічного забезпечення господарської діяльності.

 

Витрати, об’єктивне нормування яких неможливе, плануються з урахуванням фактичних витрат за попередній рік, прогнозу індексів зміни цін виробників промислової продукції та на підставі кошторисів.

 

З огляду на викладене, з приводу різного рівня тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води ліцензіатів НКРЕКП, які є виробниками/виконавцями вказаних послуг, слід зауважити, що специфіка діяльності підприємств, що забезпечують вказаними послугами споживачів, базується на різних чинниках, які об’єктивно впливають на фінансові результати діяльності цих підприємств та рівень тарифів.

 

Різний рівень тарифів підприємств сфери теплопостачання значним чином залежить від особливостей виробництва теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води, а саме: від джерел теплопостачання, їх віддаленості від споживачів, обсягів реалізації теплової енергії та надання послуг, кількості споживачів, яким надані послуги, стану основних фондів, розгалуженості комунікацій та інших факторів, які впливають на величину собівартості тарифів.

 

Крім того, технологічні особливості виробничого процесу кожного окремого ліцензіата (штатної чисельності працівників, вартості основних засобів, їх зносу тощо), різновид паливно-енергетичних ресурсів, які використовуються при виробництві теплової енергії, та ціни на них, обумовлюють різну економічно обґрунтовану собівартість теплової енергії для кожного окремого суб’єкта господарювання.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)