UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Водопостачання та водовідведення
Головна сторінка  /  Водопостачання та водовідведення  /  Споживачі  /  Централізоване водопостачання та водовідведення  /  Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення  /  Прогнози зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та обґрунтування необхідності таких змінверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 05.04.20160

Прогнози зміни тарифів 

на централізоване водопостачання та водовідведення та обґрунтування необхідності таких змін

 

При наданні прогнозу щодо зростання середньозважених тарифів на жилого-комунальні послуги у 2016 та 2017 роках слід зауважити на особливості структури витрат комунальних підприємств, зокрема їх надзвичайну залежність від вартості електроенергії. Так у структурі тарифів на водопостачання та водовідведення 30% складають витрати на електроенергію.

 

Зокрема підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення (ЦВВ) пов’язано з постійним зростанням вартості складових (витрат) економічно обґрунтованої собівартості даних послуг, які і формують структуру даних тарифів. В умовах постійного зростання складових тарифів, зокрема вартості електричної енергії, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, податків, мінімальної заробітної плати, упродовж останніх років виникає невідповідність діючих тарифів фактичним витратам з виробництва та надання послуг з ЦВВ. Це, в свою чергу, негативно відобразилося на діяльності суб’єктів господарювання, стані систем централізованого водопостачання та водовідведення, якості надання послуг споживачам, функціонуванні галузі в цілому.

 

Крім того, на сьогоднішній день підприємства водопровідної галузі мають забезпечувати повернення кредитних коштів, отриманих від міжнародних фінансових організацій з метою модернізації та вдосконалення виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Фінансові витрати на сплату відсотків за користування отриманими кредитами включаються до собівартості послуг з ЦВВ. В свою чергу, до тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення включається плановий прибуток, як сума коштів, що перевищує суму повної собівартості і спрямовується на погашення основної суми запозичень по кредитним договорам.

 

Таким чином приведення тарифів на ЦВВ до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємств водопостачання та водовідведення, які забезпечують споживачів питною водою.

 

При цьому, встановлення економічно обґрунтованих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою чинного законодавства України (Законів України «Про ціни та ціноутворення», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг»). Зокрема, відповідно до статті 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на їх виробництво з урахуванням планового прибутку.

 

Встановлення тарифів на послуги у розмірі, нижчому за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, без визначення джерел для відшкодування відповідної різниці, у тому числі за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, не допускається.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)