UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Від квітня цього року тарифи на опалення підвищено на 72%, а ціна на газ зросла на 285%. Заявників цікавить, чим обгрунтовано таке значне підвищення тарифів для населення? Вони просять пояснити усі складові нових тарифів?версія для друку


Дата розміщення на сайті: 12.06.2015

Від квітня цього року тарифи на опалення підвищено на 72%, а ціна на газ зросла на 285%. Заявників цікавить, чим обгрунтовано таке значне підвищення тарифів для населення? Вони просять пояснити усі складові нових тарифів?

 

Відповідь:

 

Близько 95 % вартості в тарифах на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води (без податку на додану вартість) становлять витрати на теплову енергію, решта – витрати на утримання абонентської служби, вартість холодної води (складова послуги з централізованого постачання гарячої води), послуги банків по збору платежів від споживачів тощо.

 

У свою чергу, розмір тарифу на теплову енергію напряму залежить від вартості енергоносіїв, зокрема, питома вага ціни природного газу у собівартості теплової енергії для потреб населення складає близько 76 %, витрат на оплату праці з нарахуваннями – 12 %, витрат на електроенергію – 7 %, решти витрат собівартості – 5 %.

 

З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2015 року № 129-р «Про схвалення проекту Листа про наміри Уряду України і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду та проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику» та з урахуванням листа Міністерства фінансів України (від 28.02.2015 №31-12240-03/6404) і положення Меморандуму про економічну та фінансову політику (Лист про наміри від 27 лютого 2015 року №3080/0/2-15 Уряду України і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду та Меморандуму про економічну та фінансову політику) з 01 квітня 2015 року граничний рівень ціни на природний газ для виробництва теплової енергії для потреб населення збільшено НКРЕКП на 128,7% і встановлено на рівні 2994,30 грн/тис. куб.м (з урахуванням податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для суб`єктів господарювання усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом), а також підвищена вартість виробництва теплової енергії ТЕЦ, ТЕС, КГУ, АЕС для потреб населення з урахуванням вказаних цін на природний газ.

 

Внаслідок чого, з квітня 2015 року більшості суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання, які підлягають державному регулюванню НКРЕКП, здійснено перегляд тарифів на теплову енергію для потреб населення, шляхом коригування паливної складової діючих тарифів, витрат на електроенергію, собівартості виробництва теплової енергії ТЕЦ, ТЕС, КГУ, АЕС.

 

За результатами проведеної роботи рівень середньозваженого тарифу на теплову енергію для потреб населення збільшився майже на 71,7 % з 312,62 до 536,86 грн./Гкал (без ПДВ).

 

Слід зазначити, що до такої зміни тарифів на теплову енергію для потреб населення призвело коригування лише паливної складової та витрат на електроенергію, внаслідок зміни ціни на природний газ та тарифів на електроенергію.

 

В подальшому зміна тарифів на теплову енергію і як наслідок, тарифів на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води буде здійснюватись у разі зміни ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), рівня мінімальної заробітної плати, ставок орендної плати та амортизаційних відрахувань, цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси тощо, якщо це призводить до зміни тарифів більше ніж на 5 % від установленого рівня.

 

Разом з тим, з метою уникнення значного фінансового навантаження на населення у зв’язку з необхідністю оплати комунальних послуг за економічно обґрунтованими тарифами, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 05.04.2014 № 83 "Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги", якою передбачено надання та призначення населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)