UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Заявник мешкає у багатоповерхівці, яку не обладнано будинковим лічильником тепла. Заявник помітив, що тариф на опалення у його будинку вдвічі більший, ніж у будинку, який обладнаний лічильником. Заявника цікавить, яка різниця у тарифах на теплопостачання в будинках обладнаних теплолічильниками та тих, які не обладнані ними?версія для друку


Дата розміщення на сайті: 12.06.2015

Заявник мешкає у багатоповерхівці, яку не обладнано будинковим лічильником тепла. Заявник помітив, що тариф на опалення у його будинку вдвічі більший, ніж у будинку, який обладнаний лічильником. Заявника цікавить, яка різниця у тарифах на теплопостачання в будинках обладнаних теплолічильниками та тих, які не обладнані ними?

 

Відповідь:

 

НКРЕКП постановою від 17.10.2014 № 146 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.10.2014 за № 1376/26153) встановила для ПАТ «Київенерго» тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються населенню:

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 374,60 грн/Гкал;

- для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 9,20 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.

 

Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Кабінетом Міністрів України, визначено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

 

Тобто, у разі встановлення будинкового або квартирного лічильника теплової енергії розрахунок плати за послугу з централізованого опалення здійснюється виходячи із фактично спожитого обсягу теплової енергії (Гкал), та відповідно до встановленого тарифу для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії у розмірі 374,60 грн/Гкал.

 

В іншому випадку плата за послугу з централізованого опалення розраховується як добуток затвердженого тарифу на централізоване опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії (9,20 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення) та опалювальної площі споживача.

 

Крім того, на кількість спожитої теплової енергії для послуги з централізованого опалення для споживачів у яких встановлено засоби обліку на теплову енергію також впливають і інші чинники, зокрема, температура зовнішнього повітря протягом опалювального періоду, розмір загальної опалювальної площі, застосування енергозберігаючих технологій тощо. Тариф на опалення 1 кв. м у будинках в яких відсутні засоби обліку теплової енергії враховує середню за опалювальний період температуру зовнішнього повітря, тому щомісячна (за повний місяць) плата за опалення на протязі опалювального періоду не змінюється. Тобто в кожному конкретному місяці опалювального періоду між двома умовно однаковими будинками (з лічильником теплової енергії та без) існуватиме розбіжність в розмірі оплати, в перерахунку на 1 кв. м опалювальної площі, за фактично спожиту теплову енергію за показниками лічильника (Гкал) та за 1 кв. м опалювальної площі.

 

Таким чином, розмір плати за послуги з централізованого опалення, в перерахунку на 1 кв. м опалювальної площі, може відрізнятися у різних споживачів, що в основному обумовлено наявністю, або відсутністю будинкових (квартирних) засобів обліку теплової енергії.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)