UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Заявник скаржиться, що від січня 2015 року йому нараховують суму за послугу централізованого опалення не за показниками загального будинкового лічильника обліку опалення, а за кожен метр житлової площі, яку опалюють. Пояснюють це тим, що не мають доступу до лічильника. Як можна вирішити цю проблему? Куди звертатися заявнику?версія для друку


Дата розміщення на сайті: 12.06.2015

Заявник скаржиться, що від січня 2015 року йому нараховують суму за послугу централізованого опалення не за показниками загального будинкового лічильника обліку опалення, а за кожен метр житлової площі, яку опалюють. Пояснюють це тим, що не мають доступу до лічильника. Як можна вирішити цю проблему? Куди звертатися заявнику?

 

Відповідь:

 

НКРЕКП постановою від 17.10.2014 № 146 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.10.2014 за № 1376/26153) встановила для ПАТ «Київенерго» тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються населенню:

для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 374,60 грн/Гкал;

для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 9,20 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.

 

Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

 

Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Кабінетом Міністрів України, визначено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

 

Крім того, Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженим Кабінетом Міністрів України, плата за надані послуги за наявності засобів обліку води і теплової енергії справляється за їх показаннями.

 

Таким чином, порушене у зверненні питання щодо здійснення плати за надані комунальні послуги регулюється відповідно до умов договору.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)