UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  Роз’яснення щодо вимог Порядку зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами у сфері теплопостачанняверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 21.05.2015
Дата оновлення:27.03.2018

 

 Роз’яснення щодо вимог Порядку зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами у сфері теплопостачання

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 750 затверджений Порядок зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням у сфері теплопостачання (далі – Порядок).

 

З метою недопущення помилок, зроблених підприємствами теплопостачання, а також аналізуючи стан перерахунку коштів на спеціальний рахунок та запитання, що виникають у ліцензіатів НКРЕКП надає наступні роз’яснення стосовно вимог Порядку.

 

Відповідно до вимог пункту 3 Порядку у місячний строк з дня набрання чинності цим Порядком ліцензіати відкривають спеціальні рахунки в уповноважених банках, які обслуговують такі рахунки.

Суб’єкти господарювання, які в установленому законодавством порядку отримали відповідну ліцензію після набрання чинності цим Порядком, відкривають в уповноваженому банку спеціальний рахунок у місячний строк з дня отримання ліцензії.

 

Враховуючи зазначене, ліцензіати повинні забезпечити відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами. 

 

Питання розрахунку та перерахування коштів на спеціальні рахунки визначені положеннями статті 261 Закону України «Про теплопостачання» та пунктом 6 Порядку.

 

Відповідно до положень зазначених нормативно-правових актів, перерахування коштів на спеціальні рахунки здійснюється з моменту врахування в тарифах на теплову енергію коштів для виконання інвестиційних програм. При цьому підприємство самостійно здійснює розрахунок коштів для їх перерахування на спецрахунок для своєчасного забезпечення виконання заходів інвестиційної програми відповідно до графіку здійснення заходів та використання коштів, що зазначаються у додатках 3-4 до Порядку розроблення, погодження, затвердження та виконання інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 31.08.2017 № 1059 (далі – Порядок розроблення ІП).

 

Таким чином, перерахування коштів на спецрахунок для виконання інвестиційних програм, а саме амортизаційні відрахування та виробничі інвестиції з прибутку, передбачені в структурі тарифів, здійснюється незалежно від наявності схваленої інвестиційної програми, витрачати, лише відповідно до графіку здійснення заходів та використання коштів, що зазначаються у додатках 3-4 до Порядку розроблення ІП.

 

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)