UA
EN
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Газ природний, нафта, нафтопродукти, аміак
Головна сторінка  /  Газ природний, нафта, нафтопродукти, аміак  /  Побутові споживачі  /  Джерела фінансування при встановленні та експлуатації лічильника газуверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 15.04.2015

Джерела фінансування при встановленні та експлуатації засобів обліку газу

 

Етапи роботи з лічильником

Джерела фінансування

1. Встановлення лічильника газу (де його не було встановлено)

Вартість лічильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:

у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);

у разі реконструкції, капітального ремонту житла - замовником;

у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку - споживачем.

Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел.

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (далі – Закон).

Частиною першою статті 3 Закону передбачено, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

коштів відповідного бюджету;

інших джерел, не заборонених законодавством.

Відповідно до положень частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;

для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;

тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

2. Повірка лічильника газу

періодична

за рахунок газорозподільного підприємства

позачергова

за заявою споживача - за рахунок споживача

за вимогою газорозподільного підприємства - за рахунок газорозподільного підприємства

3. Опломбування лічильника газу

у випадку виконання робіт за заявою споживача пов’язаних з демонтажем/монтажем лічильника газу, внаслідок чого виникла необхідність в опломбуванні лічильника газу - за рахунок споживача

за ініціативою газорозподільного підприємства - за рахунок газорозподільного підприємства

4. Технічне обслуговування лічильника (ремонт лічильника)

Послуги з монтажу, технічного обслуговування та ремонту лічильників газу за заявками споживачів оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей, крім послуг з періодичного технічного обслуговування.

У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача, перебуває у власності газорозподільного підприємства, ремонт та технічне обслуговування такого лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства (за винятком випадків навмисного пошкодження лічильника газу споживачем).

Газорозподільне підприємство зобов’язане проводити безоплатно ремонт лічильників газу, пов'язаний з періодичною повіркою, та їх технічне обслуговування.

5. Заміна лічильника, у т.ч.:

-демонтаж лічильника;

-придбання лічильника;

-установка лічильника;

-опломбування лічильника.

за заявою споживача - за рахунок споживача

за ініціативою газорозподільного підприємства - за рахунок газорозподільного підприємства

 

Інформацію щодо оснащення населення лічильниками природного газу дивитися тут.

 

Відповідно до положень пункту 22 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 №2246, установлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт. Виконавець після встановлення лічильників газу зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, що засвідчують факт виконання робіт. Гарантійне та післягарантійне обслуговування лічильників газу здійснюється відповідно до законодавства. У разі встановлення лічильника газу у квартирі, приватному будинку або іншому об'єкті споживача газорозподільне підприємство складає та підписує із споживачем акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. Вартість лічильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:

- у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);

- у разі реконструкції, капітального ремонту житла - замовником;

- у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку - споживачем.

 

Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел.

 

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (далі – Закон України).

 

Частиною першою статті 3 Закону України передбачено, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

- коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

- коштів відповідного бюджету;

- інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Відповідно до положень частини першої статті 6 Закону України суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

- комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;

- для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;

- тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

 

У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

 

Враховуючи вищезазначене, у разі використання природного газу для підігріву води та приготування їжі (в експлуатації знаходиться газова колонка та газова плита), встановлення газового лічильника, відповідно до вимог Закону, має бути виконано газорозподільним підприємством  до 1 січня 2016 року;

у разі використання природного газу тільки для приготування їжі (в експлуатації знаходиться газова плита), встановлення газового лічильника, відповідно до вимог Закону, має бути виконано газорозподільним підприємством до 1 січня 2018 року. 

 

Варто зазначити, що роботи з встановлення лічильників природного газу відносяться до  конкурентного ринку та можуть виконуватись будь-якими підприємствами і організаціями, які мають відповідний дозвіл на виконання такого виду робіт.

 

Таким чином, з метою встановлення лічильника газу споживачі мають право звернутись до будь-якого підприємства або організації, які мають відповідні дозволи, та у такому випадку газорозподільним підприємством буде здійснено виключно роботи з пуску природного газу на газові прилади, приймання в експлуатацію та опломбування лічильника.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)